Post by Steve P on Nov 7, 2009 21:51:53 GMT
ROUND 1 OF THE AUSTRALIAN SOLO CHAMPIONSHIPS FROM NEWCASTLE
1. T. Proctor 3,2,0,0,2 = 7 (6th - 14 Championship Points)
2. K. Smith 2,2,1,0,0 = 5 (12th - 7 Points)
3. C. Gathercole 1,0,2,1,3 = 7 (8th - 12 Points)
4. A. Summers 0,0,0,0,0 = 0 (16th - 2 Points)
5. L. Adams 3,3,3,3,3 = 15 (1st - 20 Points)
6. D. Ward 1,0,1,2,1 = 5 (13th - 6 Points)
7. J. Doyle 2,3,2,3,2 = 12 (4th - 16 Points)
8. J. Sedgmen 0,1,1,1,0 = 3 (15th - 3 Points)
9. C. Woodward 1,1,3,3,3 = 11 (5th - 15 Points)
10. R. Schlein 3,3,3,0,3 = 12 (2nd - 18 Points)
11. D. Watt 2,2,2,2,2 = 10 (7th - 13 Points)
12. T. Batchelor 0,3,2,1,0 = 6 (10th - 10 Points)
13. J. Herne 0,0,1,3,2 = 6 (9th - 11 Points)
14. L. Herne 2,1,0,2,1 = 6 (11th - 9 Points)
15. J. Grajczonek 1,1,0,1,1 = 4 (14th - 4 Points)
16. C. Holder 3,2,3,2,1 = 11 (3rd - 17 Points)
R1. J. Holder
R2. H. Skidmore
Race 1: Line Up: Proctor, Smith, Gathercole, Summers
Result: Proctor, Smith, Gathercole, Summers
Race 2: Line Up: Adams, Doyle, Ward, Sedgmen
Result: Adams, Doyle, Ward, Sedgmen
Race 3: Line Up: Schlein, Watt, Woodward, Batchelor
Result: Schlein, Watt, Woodward, Batchelor
Race 4: Line Up: Grajczonek, L. Herne, Holder, J. Herne
Result: Holder, L. Herne, Grajczonek, J. Herne (E/F)
Race 5: Line Up: J. Herne, Proctor, Adams, Woodward
Result: Adams, Proctor, Woodward, J. Herne
Race 6: Line Up: L. Herne, Schlein, Smith, Ward
Result: Schlein, Smith, L. Herne, Ward
Race 7: Line Up: Watt, Grajczonek, Doyle, Gathercole
Result: Doyle, Watt, Grajczonek, Gathercole
Race 8: Line Up: Summers, Sedgmen, Batchelor, Holder
Result: Batchelor, Holder, Sedgmen, Summers
Race 9 Line Up: Ward, Holder, Proctor, Watt
Result: Holder, Watt, Ward, Proctor
Race 10 Line Up: Batchelor, Adams, Grajczonek, Smith
Result: Adams, Batchelor, Smith, Grajczonek
Race 11 Line Up: J. Sedgmen, Woodward, Gathercole, L. Herne
Result: Woodward, Gathercole, J. Sedgmen, L. Herne
Race 12 Line Up: J. Herne, Summers, Schlein, Doyle
Result: Schlein, Doyle, J. Herne, Summers
Race 13: Line Up: Doyle, Batchelor, L. Herne, Proctor
Result: Doyle, L. Herne, Batchelor, Proctor
Race 14: Line Up: Smith, J. Herne, J. Sedgmen, Watt
Result: J. Herne, Watt, J. Sedgmen, Smith (F/X)
Race 15: Line Up: Holder, Gathercole, Schlein, Adams
Result: Adams, Holder, Gathercole, Schlein
Race 16: Line Up: Woodward, Ward, Summers, Grajczonek
Result: Woodward, Ward, Grajczonek, Summers
Race 17: Line Up: Proctor, J. Sedgmen, Grajczonek, Schlein
Result: Schlein, Proctor, Grajczonek, J. Sedgmen
Race 18: Line Up: Woodward, Smith, Doyle, Holder
Result: Woodward, Doyle, Holder, Smith
Race 19: Line Up: Gathercole, Batchelor, J. Herne, Ward
Result: Gathercole, J. Herne, Ward, Batchelor
Race 20: Line Up: Adams, L. Herne, Watt, Summers
Result: Adams, Watt, L. Herne, Summers
'B' Final: Line Up: Woodward, Holder, Watt, Proctor
Result: Holder, Woodward, Proctor, Watt
(Winner goes into the 'A' Final)
'A' Final: Line Up: Adams, Schlein, Doyle, Holder
Result: Adams, Schlein, Holder, Doyle
(Final ridden over 4 laps, all other heats were 3 laps only - 440M track).
1. T. Proctor 3,2,0,0,2 = 7 (6th - 14 Championship Points)
2. K. Smith 2,2,1,0,0 = 5 (12th - 7 Points)
3. C. Gathercole 1,0,2,1,3 = 7 (8th - 12 Points)
4. A. Summers 0,0,0,0,0 = 0 (16th - 2 Points)
5. L. Adams 3,3,3,3,3 = 15 (1st - 20 Points)
6. D. Ward 1,0,1,2,1 = 5 (13th - 6 Points)
7. J. Doyle 2,3,2,3,2 = 12 (4th - 16 Points)
8. J. Sedgmen 0,1,1,1,0 = 3 (15th - 3 Points)
9. C. Woodward 1,1,3,3,3 = 11 (5th - 15 Points)
10. R. Schlein 3,3,3,0,3 = 12 (2nd - 18 Points)
11. D. Watt 2,2,2,2,2 = 10 (7th - 13 Points)
12. T. Batchelor 0,3,2,1,0 = 6 (10th - 10 Points)
13. J. Herne 0,0,1,3,2 = 6 (9th - 11 Points)
14. L. Herne 2,1,0,2,1 = 6 (11th - 9 Points)
15. J. Grajczonek 1,1,0,1,1 = 4 (14th - 4 Points)
16. C. Holder 3,2,3,2,1 = 11 (3rd - 17 Points)
R1. J. Holder
R2. H. Skidmore
Race 1: Line Up: Proctor, Smith, Gathercole, Summers
Result: Proctor, Smith, Gathercole, Summers
Race 2: Line Up: Adams, Doyle, Ward, Sedgmen
Result: Adams, Doyle, Ward, Sedgmen
Race 3: Line Up: Schlein, Watt, Woodward, Batchelor
Result: Schlein, Watt, Woodward, Batchelor
Race 4: Line Up: Grajczonek, L. Herne, Holder, J. Herne
Result: Holder, L. Herne, Grajczonek, J. Herne (E/F)
Race 5: Line Up: J. Herne, Proctor, Adams, Woodward
Result: Adams, Proctor, Woodward, J. Herne
Race 6: Line Up: L. Herne, Schlein, Smith, Ward
Result: Schlein, Smith, L. Herne, Ward
Race 7: Line Up: Watt, Grajczonek, Doyle, Gathercole
Result: Doyle, Watt, Grajczonek, Gathercole
Race 8: Line Up: Summers, Sedgmen, Batchelor, Holder
Result: Batchelor, Holder, Sedgmen, Summers
Race 9 Line Up: Ward, Holder, Proctor, Watt
Result: Holder, Watt, Ward, Proctor
Race 10 Line Up: Batchelor, Adams, Grajczonek, Smith
Result: Adams, Batchelor, Smith, Grajczonek
Race 11 Line Up: J. Sedgmen, Woodward, Gathercole, L. Herne
Result: Woodward, Gathercole, J. Sedgmen, L. Herne
Race 12 Line Up: J. Herne, Summers, Schlein, Doyle
Result: Schlein, Doyle, J. Herne, Summers
Race 13: Line Up: Doyle, Batchelor, L. Herne, Proctor
Result: Doyle, L. Herne, Batchelor, Proctor
Race 14: Line Up: Smith, J. Herne, J. Sedgmen, Watt
Result: J. Herne, Watt, J. Sedgmen, Smith (F/X)
Race 15: Line Up: Holder, Gathercole, Schlein, Adams
Result: Adams, Holder, Gathercole, Schlein
Race 16: Line Up: Woodward, Ward, Summers, Grajczonek
Result: Woodward, Ward, Grajczonek, Summers
Race 17: Line Up: Proctor, J. Sedgmen, Grajczonek, Schlein
Result: Schlein, Proctor, Grajczonek, J. Sedgmen
Race 18: Line Up: Woodward, Smith, Doyle, Holder
Result: Woodward, Doyle, Holder, Smith
Race 19: Line Up: Gathercole, Batchelor, J. Herne, Ward
Result: Gathercole, J. Herne, Ward, Batchelor
Race 20: Line Up: Adams, L. Herne, Watt, Summers
Result: Adams, Watt, L. Herne, Summers
'B' Final: Line Up: Woodward, Holder, Watt, Proctor
Result: Holder, Woodward, Proctor, Watt
(Winner goes into the 'A' Final)
'A' Final: Line Up: Adams, Schlein, Doyle, Holder
Result: Adams, Schlein, Holder, Doyle
(Final ridden over 4 laps, all other heats were 3 laps only - 440M track).