Post by Youngy on Oct 1, 2017 9:49:02 GMT
Qualifiers
Group 1
Ondrej Smetana (Cze) - 4, 2, 0 = 6
Max Fricke (Aus) - 5, 5, 4 = 10
David Bellego (Fra) - 2, 4, 5 = 9
Matic Ivacic (Slo) - 3, 1, 1 = 4
Christian Hefenbrock (Ger) - 1, 0, 2 = 3
Matej Kus (Cze) - R, 3, 3 = 6
Group 2
Hynek Stichauer (Cze) - 4, 2, 3 = 7
Gleb Chugunov (Rus) - 2, 3, 4 = 7
Nick Skorja (Slo) - 1, 1, 1 = 2
Krystian Pieszczek (Pol) - 5, 5, NS = 10
Nico Covatti (Ita) - 3, 4, 5 = 9
Norbert Magosi (Hun) - 0, 0, 2 = 2
Group 3
Josef Franc (Cze) - 3, 3, 5 = 8
Dany Gappmaier (Austria) - 4, 5, NS = 9
Zdenek Holub (Cze) - 1, 4, 3 = 7
Alexander Woentin (Swe) - 2, 1, 4 = 6
Kevin Wolbert (Ger) - 5, 2, X = 7
Patrik Mikel (Cze) - 0, 0, 2 = 2
Group 4
Eduard Krcmar (Cze) - 4, 3, 5 = 9
Patrick Hougaard (Den) - 3, 2, 2 = 5
Dimitri Berge (Fra) - 2, 4, 4 = 8
Peter Ljung (Swe) - 5, 5, NS = 10
Alessandro Milanese (Ita) - 0, 0, 0 = 0
Andriej Kobrin (Ukr) - 1, 1, 3 = 4
R1. Jaroslav Petrak (Cze) - 0, 1 = 1
R2. Martin Mejtsky (Cze) - FX = 0
-----------------------------------------------------------------------
Quarter Finals
Group 1
Max Fricke (Aus) - 5, 0, 5 = 10
Emil Sayfutdinov (Rus) - 4, 4, 4 = 8
Nico Covatti (Ita) - 0, 3, 2 = 5
Antonio Lindback (Swe) - 2, 5, 0 = 7
Kevin Wolbert (Ger) - 3, 1, 3 = 6
Martin Smolinski (Ger) - 1, 2, 1 = 3
Group 2
Vaclav Milik (Cze) - 5, 2, 5 = 10
David Bellego (Fra) - X, 1, 4 = 5
Jurica Pavlic (Cro) - 3, 3, 2 = 6
Gleb Chugunov (Rus) - 4, 5, NS = 9
Kenneth Bjerre (Den) - 2, 3, 1 = 5
Peter Ljung (Swe) - X, 0, 3 = 3
Group 3
Eduard Krcmar (Cze) - 5, 2, 4 = 9
Artem Laguta (Rus) - 4, 3, 1 = 7
Ondrej Smetana (Cze) - 1, 1, 2 = 3
Rune Holta (Pol) - 3, 4, 5 = 9
Matej Zagar (Slo) - 2, 5, 3 = 8
Dany Gappmaier (Austria) - 0, 0, 0 = 0
Group 4
Josef Franc (Cze) - 0, 1, 1 = 2
Dimitri Berge (Fra) - 1, R, 3 = 4
Maciej Janowski (Pol) - 5, 5, NS = 10
Hans Andersen (Den) - 2, 4, 2 = 6
Andreas Jonsson (Swe) - 4, 2, 4 = 8
Krystian Pieszczek (Pol) - 3, 3, 5 = 8
R1. Jaroslav Petrak (Cze) - 0, 0, 0 = 0
-----------------------------------------------------------------------
Semi Finals
Group 1
Max Fricke (Aus) - 5, 4, NS = 9
Gleb Chugunov (Rus) - 3, 2, 4 = 7
Antonio Lindback (Swe) - 0, 1, 1 = 2
Maciej Janowski (Pol) - 4, 5, NS = 9
Eduard Krcmar (Cze) - 1, 0, 5 = 6
Andreas Jonsson (Swe) - 2, 3, 2 = 5
Group 2
Vaclav Milik (Cze) - 4, 4, 5 = 9
Matej Zagar (Slo) - 1, 5, 2 = 7
Emil Sayfutdinov (Rus) - 3, 2, 0 = 5
Rune Holta (Pol) - 5, R, 3 = 8
Jurica Pavlic (Cro) - 0, 1, 1 = 2
Krystian Pieszczek (Pol) - 2, 3, 4 = 7
-----------------------------------------------------------------------
Finals
Consolation Final: Jonsson, Sayfutdinov, Lindback, Krcmar, Pieszczek, Pavlic.
Grand Final: Milik, Holta, Fricke, Chugunov, Zagar, Janowski.
All Results Courtesy Of Speedway Live
Group 1
Ondrej Smetana (Cze) - 4, 2, 0 = 6
Max Fricke (Aus) - 5, 5, 4 = 10
David Bellego (Fra) - 2, 4, 5 = 9
Matic Ivacic (Slo) - 3, 1, 1 = 4
Christian Hefenbrock (Ger) - 1, 0, 2 = 3
Matej Kus (Cze) - R, 3, 3 = 6
Group 2
Hynek Stichauer (Cze) - 4, 2, 3 = 7
Gleb Chugunov (Rus) - 2, 3, 4 = 7
Nick Skorja (Slo) - 1, 1, 1 = 2
Krystian Pieszczek (Pol) - 5, 5, NS = 10
Nico Covatti (Ita) - 3, 4, 5 = 9
Norbert Magosi (Hun) - 0, 0, 2 = 2
Group 3
Josef Franc (Cze) - 3, 3, 5 = 8
Dany Gappmaier (Austria) - 4, 5, NS = 9
Zdenek Holub (Cze) - 1, 4, 3 = 7
Alexander Woentin (Swe) - 2, 1, 4 = 6
Kevin Wolbert (Ger) - 5, 2, X = 7
Patrik Mikel (Cze) - 0, 0, 2 = 2
Group 4
Eduard Krcmar (Cze) - 4, 3, 5 = 9
Patrick Hougaard (Den) - 3, 2, 2 = 5
Dimitri Berge (Fra) - 2, 4, 4 = 8
Peter Ljung (Swe) - 5, 5, NS = 10
Alessandro Milanese (Ita) - 0, 0, 0 = 0
Andriej Kobrin (Ukr) - 1, 1, 3 = 4
R1. Jaroslav Petrak (Cze) - 0, 1 = 1
R2. Martin Mejtsky (Cze) - FX = 0
-----------------------------------------------------------------------
Quarter Finals
Group 1
Max Fricke (Aus) - 5, 0, 5 = 10
Emil Sayfutdinov (Rus) - 4, 4, 4 = 8
Nico Covatti (Ita) - 0, 3, 2 = 5
Antonio Lindback (Swe) - 2, 5, 0 = 7
Kevin Wolbert (Ger) - 3, 1, 3 = 6
Martin Smolinski (Ger) - 1, 2, 1 = 3
Group 2
Vaclav Milik (Cze) - 5, 2, 5 = 10
David Bellego (Fra) - X, 1, 4 = 5
Jurica Pavlic (Cro) - 3, 3, 2 = 6
Gleb Chugunov (Rus) - 4, 5, NS = 9
Kenneth Bjerre (Den) - 2, 3, 1 = 5
Peter Ljung (Swe) - X, 0, 3 = 3
Group 3
Eduard Krcmar (Cze) - 5, 2, 4 = 9
Artem Laguta (Rus) - 4, 3, 1 = 7
Ondrej Smetana (Cze) - 1, 1, 2 = 3
Rune Holta (Pol) - 3, 4, 5 = 9
Matej Zagar (Slo) - 2, 5, 3 = 8
Dany Gappmaier (Austria) - 0, 0, 0 = 0
Group 4
Josef Franc (Cze) - 0, 1, 1 = 2
Dimitri Berge (Fra) - 1, R, 3 = 4
Maciej Janowski (Pol) - 5, 5, NS = 10
Hans Andersen (Den) - 2, 4, 2 = 6
Andreas Jonsson (Swe) - 4, 2, 4 = 8
Krystian Pieszczek (Pol) - 3, 3, 5 = 8
R1. Jaroslav Petrak (Cze) - 0, 0, 0 = 0
-----------------------------------------------------------------------
Semi Finals
Group 1
Max Fricke (Aus) - 5, 4, NS = 9
Gleb Chugunov (Rus) - 3, 2, 4 = 7
Antonio Lindback (Swe) - 0, 1, 1 = 2
Maciej Janowski (Pol) - 4, 5, NS = 9
Eduard Krcmar (Cze) - 1, 0, 5 = 6
Andreas Jonsson (Swe) - 2, 3, 2 = 5
Group 2
Vaclav Milik (Cze) - 4, 4, 5 = 9
Matej Zagar (Slo) - 1, 5, 2 = 7
Emil Sayfutdinov (Rus) - 3, 2, 0 = 5
Rune Holta (Pol) - 5, R, 3 = 8
Jurica Pavlic (Cro) - 0, 1, 1 = 2
Krystian Pieszczek (Pol) - 2, 3, 4 = 7
-----------------------------------------------------------------------
Finals
Consolation Final: Jonsson, Sayfutdinov, Lindback, Krcmar, Pieszczek, Pavlic.
Grand Final: Milik, Holta, Fricke, Chugunov, Zagar, Janowski.
All Results Courtesy Of Speedway Live